“Mahallemizin ve bölgemizin güvenliğini biz sağlarız”Bu haber 2018-02-05 05:00:18 eklenmiş ve 1191 kez görüntülenmiştir.
Millet Partisi İlçe Başkanı Muharrem Yakın yaptığı yazılı açıklamada; “ Mehmetçiğin ‘Zeytin Dalı Harekatı’ ile gerçekleştirdiği harekat Sionizm'in emrindeki emperyalistleri rahatsız ederken milletimizi rahatlatmıştır.” dedi. Yakın,  açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Ortadoğu coğrafyası ve bölgemiz Sionizm'in emrindeki emperyalist güçler tarafından yıllardır talan edilmektedir. Emperyalizmin yerli işbirlikçileri sayesinde bölgemizde Müslümanlar bir savaştan öbürüne sürüklenerek kan ve gözyaşı dökmektedirler. Vatanlarını terk ederek yersiz yurtsuz kalmaktadırlar. Rusya, bir taraftan Esad’ın yanında yer alarak hareket ederken diğer taraftan da YPG ve diğer terörist gruplara destek vermekten çekinmemektedir. YPG’lilerle birlikte basında çıkan Rus askerlerinin resimleri ve Moskova’da YPG’nin aktif olarak faaliyet gösteren ofisleri dikkatlerden uzak tutulmamalıdır. Fırat’ın doğusuna yerleşen Amerika da terör gruplarına her türlü desteği vermekte ve askerleri ile birlikte bölgeye yerleşmiş bulunmaktadır. 
Fırat’ın doğusu, batısı ve Esad’ın olduğu bölge olmak üzere Suriye üç parçaya bölünmüş durumdadır. ‘Zeytin Dalı Harekatı’ ile açıkladığımız, bölgenin terör yuvalarından temizlenmesi ve ‘Suriye’nin toprak bütünlüğünün’ korunması için askeri tedbirler yanında uluslararası diplomatik faaliyetler titizlikle yürütülmelidir. Bölgenin sahipleri emperyalistlerin süfli emellerine kurban edilmemelidirler. Mehmetçiğimizin ‘Zeytin Dalı Harekatı’ ile gerçekleştirdiği harekat Sionizm'in emrindeki emperyalistleri rahatsız ederken milletimizi rahatlatmıştır. Mehmetçiğimizin zafer kazanacağından ve bölgeyi terörden temizleyeceğinden en ufak bir şüphemiz yoktur. Harekat sonrasında bölgede huzur ve barışın sürekliliğinin korunabilmesi için gerekli tedbirler şimdiden alınmalıdır. Barzani ve Talabani’ye verilen destekler Irak’ta nasıl sonradan ülkemiz için çıbanbaşı oldu ise ÖSO konusunda da Irak’ta yapılan hataların tekrarlanmamasına dikkat edilmelidir. Mehmetçiğimizin şehadeti göze alarak operasyon yaptığı bir sırada içeride iktidar ve muhalefetin siyasi ikbal kaygısına düşmüş olmalarıdüşünülemez. Siyasi Partiler, milleti ötekileştirme ve kamplaştırmaya varacak söylemlerden uzak durmalıdırlar. Siyasilerimiz milli, birlik ve beraberlik için samimiyet sınavındadırlar.”
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Politika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA