24 okulumuz destek alacak


4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı programından ilçemizde bulunan 24 okulumuz destek alacak
Bu haber 2018-01-30 05:19:22 eklenmiş ve 914 kez görüntülenmiştir.
Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu konu ile ilgili açıklama yaptı. Köseoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “TÜBİTAK Bilim Fuarları; Çevrede olup bitenleri merak ederek, merak edilenleri Araştırarak ve araştırma sonuçlarını paylaşarak gerçekleşir. Ülkemizde düzenlenen bilim fuarla-rının temel amacı, öğren-cilerimizin bilimle buluş-
masını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duyması-nı sağlamaktır. Birçok ülkede bölgesel, ulusal ya da ulus-lararası çapta düzenlenen bilim fuarları, katılımcılara problem çözme becerilerini geliştirme, farkında-lıklarının farkına varma ve kendini ifade etme olanağı sağlaması nedeniyle önemlidir.
İlçemizde okullarımız-ca her yıl katılım artışı sağlanan TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programında 2017-2018 Eğitim öğretim yılında 22 kurumumuzun projeleri onaylanmıştı. Şehit Gürkan Arıtürk MTAL ile Nimetullah Nahcivani İmam Hatip Ortaokulununda imza süreçlerini tamamlamasıyla 2017-2018 Eğitim öğretim yılında TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programına katılacak okul sayımız 24´ e ulaşmıştır. E-imza sürecinde kurum yöneticilerimiz ile proje ekipleri üst düzeyde zaman mefhumu gözetmeden çalışmış olup,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Eğitmenlerinin desteği ile sorunsuz bir şekilde imza süreci tamamlanmıştır. Emeği geçen bütün ekipleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”dedi. 
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA