Sadık Köseoğlu’nun Yarı Yıl Mesajı...


Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu nedeniyle bir mesaj yayınladı
Bu haber 2018-01-20 05:32:13 eklenmiş ve 1025 kez görüntülenmiştir.

Sadık Köseoğlu mesajında aşağıdaki ifadeleri kullandı

“İlçemizde sorunsuz ve başarılı bir şekilde 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı 1. Kanaat dönemini tamamlamış bulunuyoruz.

Sevgili Öğrencilerim; Yoğun bir eğitim öğretim dönemini tamamlayarak, Karnelerinizi alacaksınız. Bir dönemin çalışmalarının ilk sonuçlarını göreceksiniz. Karne notları ne başarının ne de başarısızlığın biricik göstergesidir. Öğrenme sürecindeki eksiklerinizi ve öğrenme biçimlerinizi gözden geçirme fırsatı olarak değerlendirin. Veliler, öğrenciler ve öğretmenler olarak, karnelerimizden kaba bir başarı ya da başarısızlık sonucu çıkarmaktan öte, kendine yetebilen toplumsal sorumlulukları gelişmiş, değerlerini günlük hayatına yansıtabilen kişilikler inşa edebilmeyi hedeflemeliyiz. Unutmayalım ki bilgi eksikliğinin telafisi mümkün ama kişilik eksikliğinin telafisi kolay değildir.

Yarıyıl tatili, günlük hayatımızın yoğun teknolojik kuşatmışlarından ve psikolojik baskılarından uzaklaşarak zamanınızın sahibi olabilmeyi, her bir saniyesini kendinizin kullanabilmesini başarmak çok değerli bir tecrübe olacaktır. Dinlenmek, çevremize, kentimize, mahallemize, sokağımıza yönelik ilgi ve merakınızı nitelikli biçimde dolduracak hobiler, meşguliyetler edinmek tatilinizin verimliliğini yükseltecektir. Kendiniz ve çevrenizle uyumlu ve barışık kişiliğinizi inşa edebileceğiniz bir fırsata dönüştürebileceğiniz tatilin, ders başarısını da olumlu etkileyeceğini unutmayalım.

        Bu düşünce ve inançla hizmetlerin en ulviyetini üstlenmiş fedakâr yöneticilerimize, görevinin sorumluluğunu bilen değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

 

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA