BAŞKAN FEDAİ; “AKŞEHİR’İN SORUNLARI ÇIĞ GİBİ BÜYÜMÜŞTÜR”


Yİ Parti Akşehir İlçe Başkanı olarak geçtiğimiz günlerde kurucu başkan sıfatı ile ataması yapılan Osman Fedai, kurucu yönetim kurulu üyeleri ile ilk toplantısını gerçekleştirdi
Bu haber 2018-01-01 05:04:36 eklenmiş ve 1995 kez görüntülenmiştir.
Başkan Fedai, yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında Akşehir, ülke gündemini  ve İYİ partinin kuruluş amacını anlattı.
 
FEDAİ; “ KİMSE GELDİĞİMİZ YERİ KÖTÜLEMEMEZİ BİZDEN 
BEKLEMESİN”
Gençliğinin ülkü ocaklarında geçtiğini ve ülkücü bir insan olduğunu ifade eden İyi Parti İlçe Başkanı Osman Fedai  yazılı açıklamasında, “Burada farklı farklı görüşlerden gelen arkadaşlarımız var. Biz onların değişmesini dönüşmesini talep etmiyoruz ,  bunları fikri zenginlik olarak kabul ediyor, Türkiye’yi sevme anlamında  gömlek değiştirmek yerine  Türkiye’yi bir bütün kabul eden tek millet olarak kabul eden o ceketi giymek şeklinde  tarif ediyoruz.  Bu nedenle kimse içinden çıkıp geldiğimiz veya sizlerin içinden çıkıp geldikleri yerin kötülemesi ve karalamasını bizden beklemesin. Bizim hedefimiz sonuç odakladır. Hedefimiz siyasette netice alma hareketidir. Bir başkasının içinde erime hareketi değildir. Hedefimiz yerelde ve genelde iktidar olma hedefidir, hedefimiz demokratik parlementer sisteme geçiştir. Hedefimiz milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak  Atatürk ilkeleri ışığında güçlü Türkiye’dir biz bu hedefler doğrultusunda çok çalışacağız . Karalamadan kötülemeden, siyasi oyunlara ve sinsi planlara aldırmadan şeffaf ve dosdoğru olacağız. Tabir yerinde ise ibadet edeceğiz şeytan taşlamayacağız. Bize söylenenlere aldırmadan hizmet edeceğiz.” dedi. 
 
AKŞEHİR’İN SORUNLARI ÇIĞ GİBİ BÜYÜMÜŞTÜR 
Basın açıklamasında Akşehir gündemine de değinen İyi Parti Akşehir İlçe Başkanı Osman Fedai, “İlçemizin sorunları çığ gibi büyümüştür insanları vaatlerle kandıranlar , bugun seçim arefesinde  halka bir şey verememiştir. Günlük basit hizmetleri bile görmekte acze düşmüştür. Halkımız ariftir,  belediyenin iktidar forsu sökmemiş Akşehir geriye gitmiştir. Halkımız dizini dövmüş ama  Akşehir 5 yıl daha kaybetmiştir. Bundan sonra yalanlar tükenmiş, bahaneler asılsız çıkmış, vatandaşlarımız bunları yaşamış ve tecrübe edinmiştir. İktidar ve belediye için bundan sonra pabuç pahalıdır bu görülmüştür. Akşehir bizleri büyük bir arzu ile beklemektedir. Genel politikalarda başkanlık sistemi 49-51 oranında iktidara korku vermiş bu korku ile bereber çaresizlik, tutarsızlık istikrarı bozmuş, ekonomik sıkıntılar hat safhaya çıkmış , çiftçimiz  perişan edilmiş , emeklimiz mağdur olmuş , toplum sesini çıkaramaz olmuş başıma bir şey gelir mi oğluma kızıma  damadıma ne olur, vergi cezası yer miyim  düşüncesi ile toplum  konuşamaz olmuş hatta fısıldayamaz hale gelmiştir. İşte bu ahvalde  İyi Parti harekatı ve partimizin Genel Başkanımızın cesareti bize ışık olmuş ve bir hareket başlamış bu harekette partileşmiştir.” dedi. 
 
“BU CESARETLİLER HAREKETİ  SİYASETE YENİ BİR NEFES ALDIRACAKTIR” 
İyi Parti’nin bir cesaretliler hareketi olduğunu ifade eden Osman Fedai, “Toplumda  ciddi olarak kabul gören bu cesaretliler hareketi  millete cesaret vermiş ve siyasete yeni bir nefes getirmiş, yeni bir yol açmış,heyecan getirmiştir.  Bu heyecan bizi yerelde ve genelde iktidar yapacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.” dedi. 
İYİ Parti Akşehir  İlçe Divan Kurulu üyeleri ve görevleri şöyle açıklandı:
 
BAŞKAN : Osman FEDAİ
BAŞKAN VEKİLİ : Muttalip UYSAL
BAŞKAN YRD. : Galip KARACA
BAŞKAN YRD. : Nihal EKE
GENEL  SEKRETER: Zafer ASLAN
MUHASİP : Mehmet EMRE
SOSYAL  FAALİYETLERDEN SORUMLU BAŞKAN YRD. : Nazan ORTAKAYA
SEÇİM İŞLERİNDEN SORUMLU BAŞKAN YRD. : Yusuf UYAR
BASIN YAYIN SORUMLUSU BAŞKAN YRD. : Asuman YAŞAR
TEŞKİLATLARDAN SORUMLU BAŞKAN YRD. : Emine OKUMUŞ
GENÇLİK İŞLERİ  BAŞKAN YRD. : Fatih ŞAHİN
RESMİ DAİRELER  ve HUKUK İŞLERİNDEN SORUMLU BŞK. YRD.   : Ali DUMAN – Mustafa TERLEMEZ
TARIM ve HAYVANCILIKTAN SORUMLU BAŞKAN YRD. : Tahir AKTEPE
 
 
Haber: Kadriye KÜÇÜKAFACAN YAYLA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Politika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA