“BEN VARSAM DAVA VAR BEN YOKSAM DAVA YOK ANLAYIŞI HABİS BİR ANLAYIŞTIR”


Ak Parti Eski Akşehir İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, veda konuşmasında, “Ben varsam dava var ben yoksam dava yok anlayışı habis bir anlayıştır
Bu haber 2018-01-01 04:53:56 eklenmiş ve 2410 kez görüntülenmiştir.
Tüm yaşananlara rağmen, yüreğindeki Recep Tayyip Erdoğan sevgisini kimsenin sorgulamasına müsade etmeyecek olan Bu kardeşiniz, dün İlçe Başkan'ı idi yarın da partisinin bir üyesi olarak her türlü çalışmaya hazır bir neferdir bunu da özellikle buradan vurgulamak isterim.”. dedi.
Cumartesi gün yapılan Akşehir İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongresinde ilçe başkanlığı görevini Abdurrahman Çardakoğlu’na devreden Bahadır Örs, yaptığı konuşmada aşağıdaki ifadeleri kullandı: “Zamanında muhtar bile olamaz dedikleri, gazete manşetleri ile gelmedik ki gazete manşetleri ile gidelim diyen, olmadık iftiralara göğüs geren, ezilenlerin gür sesi-suskun dünyanın hür sesi olup gönüllere taht kuran, milyonların duasında hiçbir zaman unutulmayan Reisi Cumhur'umuz önderliğinde 2023-2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemekteyiz.
Kıymetli Dava Arkadaşlarım;
Bugüne kadar girdiği tüm seçimlerden zaferle ayrılan partimiz her daim halkımızın yanında olmuş ve halkımız da partimizi hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Zaman zaman seçmenlerimiz bizleri ikaz etmiş ve silkinip kendimize gelmemizi sağlamıştır. Çünkü siyasette sandıkta en güzel cevabı veren halktır. Dünya siyasetinde de örnek bir parti olan Ak Parti her zaman için ilklerin partisi olmayı da başarmıştır. Dünya’nın değişik ülkelerinde yapılan seçimlerde partimize ve Sn Cumhurbaşkanı'mıza verilen oyları birçoğumuz medyadan görmüşüzdür. 
Her geçen gün kendini yenileyen bir parti olan Ak Partimiz Hakkın rızasını kazanmak için her daim halkın yanında olmuştur.  Çünkü bizim davamız ümmetin davasıdır. Bizim davamız Mehmet Akif'in tavrı, Cahit Zarifoğlu'nun samimiyeti, Necip Fazıl'ın ısrarı, Nurettin Topçu'nun ahlakı, İsmet Özel'in kavgası, Nuri Pakdil'in çabası, Sezai Karakoç'un mücadelesidir... Bütün bu fikir adamlarımızdan bizlere kalan halis bir niyet, hakikatlı bir emek ve dava adamlığının gereğini eksiksiz yerine getirmektir. Bizim davamız herkesin sus-pus olduğu zor zamanlarda önce "one minute"  sonra da "dünya beşten büyüktür" diyerek her daim mazlumların yanında olduğunu korkusuzca dile getiren Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın davasıdır.
Bozgunculara fırsat tanımama adına tüm insanlığı ayağa kaldırma, bilgilendirme ve bilinçlendirme yine bu aziz millete nasip olmuştur." Kudüs müslümanların kırmızıçizgisidir " diyerek yapılan haksızlığa karşı bir kez daha başkaldıran, tüm dünya ülkelerini BM nezdinde bilinçlendiren ve gereken kamuoyunun oluşmasını sağlayan yine Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. 
İnşallah bu yapılan haksızlık en kısa sürede son bulacaktır. Şu anda İsrail hapishanelerinde 350 ye yakın Filistinli çocuk haksız yere yatmaktadır. Ve her geçen gün tutuklananlara yenileri eklenmektedir.
Ahed Tamimi, Feyzi Cüneydi, Ahmet Manasira gibi sembol çocuklar, sergiledikleri kahramanlıklarla tüm Dünyaya adeta ders vermektedirler.
Cenab-ı Hakk Taha Suresi 114. ayetinde " De ki Rabbim ilmimi arttır" buyurmuşlardır. Bugün yeryüzündeki adı konulmamış savaşların, çekişmelerin, kaosun ana sebeblerinden birisi de cehalettir.
Cehaletten kurtulmanın yolu da gerçekleri doğru kaynaklardan öğrenmekten, araştırmaktan ve okumaktan geçmektedir. Eğer gerçekleri doğru kaynaklardan öğrenmez isek zanlarla, Sayın Bakanımız'ın tanımlamasıyla Lağım faresi kılığındaki kişilerin çıkardığı söylentilerle ve şahsi duygusal içgüdülerle hareket etmemiz halinde yanılmamız kaçınılmaz olur. Karşımızdaki muhatap olduğumuz kişi ya da kişileri kırabilir farkında olmadan kul Hakkı'na bile girebiliriz. Bu sebeple siyasi çalışmalarımızda da çok dikkatli olmalı, intikam ve ihtiras peşinde değil her daim dua alma çabası göstermeliyiz.
Zira bir insanın bulunabileceği en güzel mevki ve makam bir hayır duanın içerisinde yer akmaktır.
Kıymetli Dava Arkadaşlarım;
Akşehirimizde de bugüne kadar hep başarıdan başarıya koşan, her zaman uyum içerisinde çalışan, aldığı bayrağı her daim yükseklere taşıma idealinde olan teşkilat mensuplarımız ülkemizdeki bu başarılı tabloya ortak olmuşlar, yük olmamış her zaman yük almışlardır. 
Bu vesileyle Partimizin kuruluşundan bugüne kadar ilçe teşkilatımızda görev almış ve hizmet etmiş olan tüm kardeşlerimize de ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.
Bizim teşkilatımızda görev tanımları değişebilir ancak teşkilat çatısı altında herkes aynı haklara sahiptir ki o sahipliğin gereği de bu davaya hizmet etmektir. Yine 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde ilk açılan ilçe teşkilatlarından birisi Ak Parti Akşehir İlçe Teşkilatı olmuştur. Bu ihanet şebekesine yaklaşık 2 ay boyunca sabah erken saatlere kadar nöbet tutarak en güzel cevabı veren yine bizler olduk. Bugün 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olanlara ve 16 Temmuz gecesi cansiperane mücadele veren kardeşlerimize dil uzatanları ve bu önemli konuyu sulandırmak isteyenleri de şiddetle kınıyorum.
Ülkemiz bu kadar önemli badireler atlatmışken ve her gün adeta yeni bir gündemle uyanırken bizler şahsi hesaplar peşinde olamayız. 
Ben varsam dava var ben yoksam dava yok anlayışı habis bir anlayıştır. Tüm yaşananlara rağmen, yüreğindeki Recep Tayyip Erdoğan sevgisini kimsenin sorgulamasına müsade etmeyecek olan Bu kardeşiniz, dün İlçe Başkan'ı idi yarın da partisinin bir üyesi olarak her türlü çalışmaya hazır bir neferdir bunu da özellikle buradan vurgulamak isterim.
4 Aralık 2011 tarihinde yapılan Olağan Kongre ile geldiğim görevi bugün iki dönem beraber çalıştığımız Abdurahman Çardakoğlu kardeşime teslim etmenin büyük  mutluluğunu yaşıyorum. Siyaset kimilerine göre  insanları mutlu etme sanatı kimilerine göre ise hobi olarak tanımlanabilmektedir. Her ne kadar Mark Twain "Sürekli olarak gerçeği söyleyen politikacı yoktur; çünkü sürekli olarak gerçeği söyleyen kişi, politikacı olamaz." Demiş olsa bile bizler, Allah'a Hamdolsun Haktan Hakikatten bir an olsun sapmadık, sapmayız. Kişilerin yaptıkları hatalar kendilerini bağlar, davamızı etkileyemez! Çünkü bizler "siyaset eşittir hizmet, politika eşittir entrika" tanımlamasını bilen ve bu doğrultunda Hakkı'n rızasını kazanmak için halkına hizmet edenlerden olduk.
Görev sürem içerisinde davama olan bağlılığım, davamın bana yüklemiş olduğu sorumluluk belki ruh halimi etkilemiş olabilir, Bu sebeple istemeyerek de olsa kalbini kırdığım kardeşlerim oldu ise lütfen haklarını bana helal etsinler.6 seneyi aşan görev süresi içerisinde ülkemiz siyasi tarihinde yapılan tüm seçim türlerini ki 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri,10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi,7 Haziran ve 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri ve 16 Nisan Halk Oylaması, tüm bu seçimleri tüm fedakâr Ak Parti Akşehir Teşkilatı mensuplarının gece gündüz demeden beklentisiz çalışmaları ve biz Zafer'den değil seferden sorumluyuz anlayışı ile gerçekleştirdik. Gün oldu gittiğimiz kahvehanelerden kovulduk, anayasa kitapçığı açarak soru soran halkımızın sorularını yanıtlamaya çalıştık, gün oldu soğuk köy odalarında halkımızın sıcaklığı ile davamızı anlattık, gün oldu açık hava toplantılarında camlardan gelen yuhalamalara kulaklarımızı tıkamak durumunda kaldık. Ama tüm bunları Martin Luther King'in " Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Micheangelo'nun resim yaptığı, Beetthoven’in beste yaptığı veya Shakespeare'in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürün ki, gökteki ve yerdeki herkes durup burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş desin" düşüncesi ile yaptık.
Kongremizin şehrimiz, ülkemiz ve tüm İslam coğrafyası için hayırlara vesile olmasını temenni ederken yeni görev alacak tüm kardeşlerimize kolaylıklar diliyorum. Cenabı Hak yar ve yardımcınız olsun, bol hayır dua alacağınız bir dönem olsun. İnsanlar sizleri hep sevsinler ve hayırla yâd etsinler, fakir-fukaranın evine misafir olun. Hz.Ömer misali sizleri sık sık uyaracak dostlarınızı özellikle siyasi yaşamınızla birlikte arttırma çabasında olun.
Bundan 81 yıl önce aramızdan sessiz sedasız ayrılan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un 7 Mayıs 1337 tarihinde Taceddin Derganında yazdığı o meşhur bülbül kasidesinin kısa bir bölümü ile sizlere veda etmek isterim
Eşin var, âşiyânın var, bahârın var, ki beklerdin; 
Kıyâmetler koparmak neydi, ey bülbül, nedir derdin? 
O zümrüd tahta kondun, bir semâvî saltanat kurdun; 
Cihânın yurdu hep çiğnense, çiğnenmez senin yurdun
Selam ve muhabbetlerimle....”
Haber: Kadriye 
KÜÇÜKAFACAN YAYLA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Şaka gibisin 2018-01-04 03:13:07
Edebiyatta maşallahın var. İlacını kul hakkı yemeden sat artık. Kurtulduk.
Mobil
Burak 2018-01-01 11:59:33
Akşehir ne yaptın tek onu açıkla şunu yaptık akşehir e şu faydası oldu diye başkanı getirdiniz akşehirin 5 yılı daha heba oldu allah bizi senden kurtardı şükürler olsun.artık git ilacını sat....
Toplam 2 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Politika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA