Murad Dülger’in ilk kitabı çıktı...


Emekli Tarih Öğretmeni Murad Dülger’in Akşehir’in eğitim tarihine de ışık tutacak olan “Ezan Sesiyle Tanıdık Biz Bu Aşkı” isimli kitabı yayımlandı
Bu haber 2017-11-30 04:46:28 eklenmiş ve 727 kez görüntülenmiştir.
1924 yılında ilk kez Akşehir’de açılan İmam hatiplerle ilgili bilgileri aktaran Murad Dülger tarihe ışık tutması açısından ilçemizde medreseler ve imam hatipler hakkında  “Ezan Sesiyle Tanıdık Biz Bu Aşkı” isimli bir kitap kaleme aldı. Kitabın ilk deneme baskısının tamamlandığını belirten Dülger: “Kitabımız, Milli şuurun uyandırmasıyla meydana gelmiş olan yeni Türkiye’de artık yerel tarih araştırmalarında dikkat çekmek esas alınarak hazırlanmıştır. Bu kitap aynı zamanda Akşehir’in eğitim tarihine yönelik araştırmaları önemli olduğu vurgulanarak ve bu sahada çalışmaları teşvik etmek amacıyla yazılmıştır. Bu kitap Türkiye insanının İslam dinini en doğru en güzel öğreneceği yeri Resmi kurumlarca gerçekleşeceği anlatılmıştır.”dedi. 
Murad Dülger kimdir?
1956 yılında Konya,  doğumlu olan Murad Dülger 1975 Akşehir Öğretmen okulu mezunu. 5 yıl ilkokul öğretmenliğinin ardından 1978 Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilimler mezunu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde tarih öğretmenliği yaptı. 21 yıl Akşehir İmam hatip Lisesi’nde tarih öğretmenliği yaptı. 2001 yılında emekli oldu.
Haber: Kadriye KÜÇÜKAFACAN YAYLA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA