Küçükbaş Hayvanlar Çiftçilere Teslim Edildi


Tarım Bakanlığı’nın Genç Çiftçi Hibe Desteği kapsamında Akşehir’den küçükbaş hayvancılık projeleri kabul edilen genç çiftçilere 37’şer adet küçükbaş hayvan teslimi yapıldı
Bu haber 2017-11-15 05:04:20 eklenmiş ve 2419 kez görüntülenmiştir.

Tarım Bakanlığı’nın Genç Çiftçi Hibe desteği projesi kapsamında Akşehir’den toplamda 145 kişi müracaat etmiş, proje hazırlayan 12 kişi bu destekten yararlanma hakkını kazanmıştı. Bunlardan 3 kişiye büyükbaş hayvan hibesi, 4 kişiye küçükbaş hayvan hibesi, 1 kişiye mantar üreticiliği hibesi ve 4 kişiye de Seracılık yapmaları için hibe verileceği açıklanmıştı.Bu 12 kişiden küçükbaş hayvancılık projeleri kabul gören Gölçayır Mahallesi’nden Figen Sağlam, Gözpınarı Mahallesi’nden Mehmet Eğrigöz, Adsız Mahallesi’nden Elif Çakmak ve Reis Mahallesi’nden Hümerya Vanlı’dan oluşan 4 kişiye dün Akşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından teslimat yapıldı. 

Genç çiftçilerimize kişi başına 35 adet dişi damızlık koyun ile 2 adet koç olmak üzere toplamda 37 adet küçükbaş hayvan dağıtıldı.  Akşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bahri Karaman ile görevli teknik personel tarafından Akşehir Belediyesi Hayvan pazarı tesislerinde küçükbaş hayvanlar sahiplerine teslim edildi. 
Haber: Ramazan SARI
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA