KALPTEKİ DELİK AMELİYATSIZ KAPATILDI


Akşehir PARKHAYAT Hastanesi’ne başvuran 50 yaşındaki Uğur Akbaş isimli hastanın doğuştan kalp deliği rahatsızlığı ameliyatsız bir şekilde kapatıldı
Bu haber 2017-11-02 04:41:57 eklenmiş ve 1766 kez görüntülenmiştir.
Hastanın  Anjiyografi olan bir merkezde tedavi oması gerektiğinden PARKHAYAT Afyon Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanları Uzm.Dr. Bektaş Murat ve Uzm. Dr. Ali Seydi Özgül ile birlikte hastanın kalbindeki delik yaklaşık yarım saat süren işlemle kasık bölgesinden girilerek ameliyatsız  yöntemle şemsiye olarak bilinen kapama cihazıyla ağrısız, sancısız, anestezi verilmeden  başarıyla kapatıldı. Hasta bir gece misafir edildikten sonra şifa ile taburcu edildi. 
PARKHAYAT Hastaneleri Kardiyoloji Uzmanları Uzm. Dr. Bektaş Murat ve Uzm. Dr. Ali Seydi Özgül tedavi edilen hasta ve doğuştan kalp deliği ( ASD ) rahatsızlığı ile ilgili aşağıdaki bilgileri verdiler;
“ ASD ( Atriyal septal Defect) doğuştan kalp hastalıklarının arasında en sık görüleni olup, genellikle çocukluk döneminde tanı konulup tedavi edilmektedir. Ancak bazı kişilerde herhangi bir belirti göstermeyip erişkin yaşlara kadar tanı konulamayabiliyor. Hastalar erişkin yaşlarda özellikle çarpıntı, nefes darlığı, göğüs ağrısı belirtileriyle hekime başvurabiliyorlar. Bizim hastamız da 50 yıldır kalbindeki delikle yaşıyordu, nefes darlığı ve göğüs ağrısı ile hastanemize başvurdu hastanın yapılan ekokardiyografi tetkikinde kulakçıkları arasındaki duvarda ASD (Atriyal septal Defect) dediğimiz delik saptandı.” 
Kardiyoloji Uzmanları Uzm. Dr. Bektaş Murat ve Uzm. Dr. Ali Seydi Özgül, “ Özellikle okul çağındaki çocuklarımızın çarpıntı , göğüs ağrısı veya  nefes darlığı olduğunda muhakkak bir hekime başvurması çok önemlidir. Çünkü kalp deliği olan hastaların rahatsızlıkları çocukluk çağında fark edilmezse erişkin yaşa geldiğinde ameliyat veya kapalı işlemle kapatma işlemi için bazı vakalarda geç kalınabilmektedir.” dediler. 
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sağlık haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA