BAYINDIR İNŞAAT VE FİNAL OKULLARINDAN AKŞEHİR’E BÜYÜK YATIRIM


Akşehir’de mülkiyeti ve yapımı Bayındır İnşaat’a ait olan, Gazi Mahallesi mevkiinde yapımına başlanan Final Kampüs Okullarının temel atma töreni dün gerçekleştirildi
Bu haber 2017-10-12 04:51:30 eklenmiş ve 3180 kez görüntülenmiştir.

Temel atma törenine Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Protokol Üyeleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Bayındır İnşaat yetkilileri, Final Okulları’nın yöneticileri, idarecileri, misafirler  ve Basın Temsilcileri iştirak etti.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Dağhan yaptı. 

Akşehir’e modern bir eğitim kampusu kazandırmanın heyecanı ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Dağhan konuşmasında; “Bugün eğitim kurumları olarak çok heyecanlı ve gururluyuz. Akşehir’e çok modern bir eğitim kampusu temel atma törenindeyiz. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için kurumum ve şahsım adına hepinize çok teşekkür ederim. Akşehir eğitim alanında birçok ili geride bırakan bir potansiyele sahiptir. Akşehir bir kültür şehridir. Final eğitim kurumları olarak 17 senedir bu şehre hizmet vermekten, kazanılan başarılarda emeği geçen bir kurumdur. Bugün bu hizmete yeni bir sayfa açmanın gururu içindeyiz. Eğitim Kampüsü. İçinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul, fen lisesi ve anadolu lisesi bulunan okullar topluluğu Akşehir’e hizmet vermek için 2018-2019 eğitim öğretim döneminde eğitime hazır olacaktır. Bu kampüsün yapılması için gece gündüz koşturan Kurucumuz MEHMET ATEŞ’e bir satır açmadan geçemeyeceğiz. Mehmet Ateş bir eğitim sevdalısıdır. Bir Akşehir sevdalısıdır. Huzurlarınızda Akşehir adına ona da teşekkür ediyorum. Bir satır da yüklenicisi olan BAYINDIR İNŞAAT’a açmak istiyorum. Bize hep destek olan Kaçar ailesi de eğitimin içinde olan bir ailedir. Babaları rahmetli Mithat Kaçar da bir öğretmendi. Çocuklarına eğitim önemini çok iyi anlatmış ki, söz konusu eğitim olunca parayı harcamaktan asla çekinmemişlerdir. Onlara da huzurlarınızda yine teşekkür ediyorum. Akşehir’e yapılacak okulun Akşehir’, devletimize, milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı. 
 
“ÇOK ŞANSLISINIZ ÇÜNKÜ YAŞADIĞINIZ ŞEHİRDE FİNAL VAR”
Daha sonra konuşma yapan Final Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Mehmet Ateş ise yaptığı konuşmada ‘‘Hem Sınav Hem Yaşam Başarısını ilke edinen Final Eğitim Kurumları her daim milletimizin ve devletimizin yanında olan, Türkiye çapında 422 şubesi bulunan eğitimde lokomotif, marka bir kurumdur. Bugüne kadar 3 milyonu aşkın öğrenci okutulmuştur. Silikon Vadisinden TÜBİTAK’a hastanelerden adalet kürsülerine, üniversitelerden okullara, TBMM'den Yerel yönetimlere, finans piyasalarından iş dünyasına kadar her yerde Final'in gurur duyduğumuz öğrencileri vardır. 
 
Bu, Final’in fedakâr kadrosunun en büyük servetidir. Biz de Akşehir Final olarak bu lokomotife dâhil olmak için büyük uğraşalar verdik. Final Eğitim Kurumları anasınıfından başlayarak Final Ortaokulu Final Özel Öğretim Kursu, Final Temel Lisesi, Final Şehir Okulları, Final Kampüs Okulları, Uluslararası Final Üniversitesi, Final İngilizce, Final KPSS, Final Yayıncılık, Final Yurt Dışı dâhil olmak üzere eğitim veren geniş bir ailedir. Akşehir Final Kampüs Okulları da Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi olarak Akşehir’deki eğitim çıtasını yükseltmeyi hedeflemektedir. Akşehir’in eğitime verdiği önem açısından çevre ilçeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Dolayısıyla Akşehir halkı özel okula sürekli ihtiyaç duymuştur. Biz bugüne kadar Final Ortaokulu ve Final Temel Lisesiyle bu İhtiyacı karşılamaya çalıştık. Fakat Bugün burada temelini attığımız Final Kampüs Okulları ile eğitim çıtasını yükselteceğimizin teminatını verebilirim. Bu Akşehir halkı için büyük bir avantaj olacaktır.
Okulumuz Avrupa Birliği standartlarına uygun olacaktır. Final Kampüs Okulları 8300 metrekare arazi üzerinde, 9500 metrekare kapalı alana sahip, 36 derslik şeklinde olacaktır. 210 İş gününde tamamlanması planlanan okulumuzun 864 öğrenci kapasitesiyle 2018-2019 eğitim öğretim dönemine yetişmesi planlanıyor. Kapalı alan içerisinde 8 laboratuvar, 3 konferans salonu, 3 spor salonu, 2 kütüphane, 2 atölye 1 buz pateni,  uygulama bahçesinde ise; futbol çim sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu ile birçok kullanım alanı oluşturacaktır. Öğrencilerimizin yabancı dil derslerinde özellikle yabancı dil konuşabilmelerine ağırlık verilecektir. Her öğrenci bir dünyadır ve biz bunun farkındayız Bundan dolayı sayısal ya da sözel derslere verilen önem kadar sosyal aktivitelere de önem vereceğiz. Bu konuda her öğrenci yetenekleri doğrultusunda en az bir spor dalında yetiştirilecek, bir halk oyunlarında görev alacak ya da öğrencinin herhangi bir enstrüman üzerinde çalışması sağlanacaktır. Hiçbir başarı tesadüf değildir ve biz başarılı olmak adına her gün yeni çalışmalara adım atacağız’’ dedi. 
Mehmet Ateş konuşmasının sonunda Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk’e, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya, Milli Eğitim Müdürü Sayın Sadık Köseoğlu’na, Milli Eğitim Şube Müdürlerine, Protokol Üyelerine, Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel’e Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şevket Ertem’e, Final Okulları Kurucusu Sayın İhsan Özen’e teşekkür etti ve insanlığın geleceğinin eğitim üzerine inşa edildiğini yine her bir öğrencinin geleceğinin de Final Okulları ile aydınlanacağını söyledi.
Mehmet Ateş ‘Bu doğrultuda ilk günden beri desteklerini esirgemeyen, her an her konuda yanımızda olan, yerine konulacak her bir tuğlaya emeği geçecek olan, okulumuz yapımcı firma Bayındır İnşaat’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.’ Dedi ve konuşmasına “ÇOK ŞANSLISINIZ ÇÜNKÜ YAŞADIĞINIZ ŞEHİRDE FİNAL VAR” diyerek son verdi.
Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk ise konuşmasında: “Eğitim insana yapılan yatırımdır, insana yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırım demektir. Eğitim geleceğimiz demektir. Akşehir’de ortama 130 civarında okulumuzda bin 400 öğretmenimizle 20 bin civarında öğrenciye hitap ediyoruz. Akşehir eğitim seviyesinde Türkiye ortalamasın üzerinde olan bir yerdir. Bu çok sevindirici ama bu yeterli değil bizim amacımız hep daha iyisidir. Dolayısıyla kaliteyi yükseltme, bu anlamda özel eğitim kurumlarının da eğitim söz sahibi olmaları kaliteyi ve rekabeti getiriyor. Bu da bizim için sevindirici bir durum. Final eğitim kurumlarının ilçemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı. 
Konuşmaların ardından Akşehir Müftüsü Ahmet Kardaş tarafından yapılan duanın ardından Final Kampüs Okullarının temel atma töreni gerçekleştirildi. Daha sonra protokol tarafından temelin atılmasıyla program sona erdi.İstasyon Gazetesi olarak Akşehir böyle bir yatırım için kolları sıvayan Bayındır İnşaat’a ve Final Eğitim Kurumu yöneticilerini tebrik ederiz. 
Haber: Mehmet Anıl DAŞDELEN
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA