Su ve atıksu borcu olanlara büyük kolaylık


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 7020 Sayılı Kanun gereği su borçlarının yeniden yapılandırılmasına dair yaptığı açıklamada, KOSKİ müşterilerinin bu fırsatı iyi değerlendirerek tüm borçlarını sağlanan kolaylıkla bitirebileceği uyarısında bulundu
Bu haber 2017-06-16 04:33:11 eklenmiş ve 556 kez görüntülenmiştir.
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, abonelerine büyük bir kolaylık daha sağlıyor. Geçtiğimiz yıl 1 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında borçlu mükelleflere yönelik 6736 Sayılı Kanunla yapılandırmaya giden KOSKİ Genel Müdürlüğü, bu yıl da 7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun 27 Mayıs 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle bir kez daha harekete geçti. Su veya atıksu borcu olanlar kanunun ilgili maddeleri uyarınca ödemede taksit imkanına kavuştular. 5 Haziran 2017’de başlayan müracaatlar için son tarih ise 30 Haziran 2017.
 
Mükelleflere taksitli ödeme tercihi
Konu ile ilgili KOSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Söz konusu kanun gereği su ve atıksu borcu bulunan abonelerimize borçlarını yeniden yapılandırması hususunda imkân sağlanmıştır. Buna göre, müracaat edilmesi halinde, vadesi 31 Mart 2017 tarihi öncesi su ve atıksu borçlarınız yeniden yapılandırılacaktır. Abonelerimiz dilerse, yapılandırılmış borçlarını 36 ayda 18 taksite kadar ödeyebilirler. Yapılandırmaya müracaat edilmesi ve taksitlerin düzenli ödenmesi halinde, herhangi bir idari ve hukuki işlem yapılmayacaktır. Yapılandırmadan yararlanılması durumunda, varsa hesaplanan gecikme cezası, gecikme zammı, zam ve cezaların yerine, ilgili dönemlerde geçerli olan Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) aylık değişim oranları uygulanacaktır. Yapılandırılan borçların peşin veya taksitli olarak ödenmesi mümkün olacaktır. 7020 Sayılı Kanun’la getirilen bu düzenlemeyi KOSKİ müşterilerimiz iyi değerlendirmelidir. Bu düzenleme, müşterilerimizin tüm borçlarından kurtulması için büyük bir fırsattır” ifadelerine yer verildi.
 
Son başvuru tarihi 30 Haziran
Son başvuru tarihinin 30 Haziran olduğu vurgulanan açıklamada, “Su ve atıksu borçlarını 7020 sayılı kanunun ilgili maddelerinden yararlanarak yeniden yapılandırmak için, T.C Nüfus Cüzdanı ile birlikte en yakın KOSKİ şubesine müracaat edilmesi gerekmektedir. Birikmiş su ve atıksu borçlarının yapılandırılmasına yönelik büyük bir imkan sunan ve abone lehine pek çok uygulama getiren söz konusu düzenlemeden faydalanılması, abonelerimizin menfaatine olacaktır. Kanunun verdiği bu imkanlardan yararlanmak için son başvuru süresi 30 Haziran 2017 tarihi mesai saati bitimi olup, müracaatlar 5 Haziran 2017 tarihinden itibaren alınmaya başlanmıştır” sözleri kullanıldı.
(İHA)
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
SİZİN VEKİLİNİZ KİM ?
FATİH SATILMIŞ
SALİH AKÇA
ORHAN ERDEM
BÜLENT AYCAN
İSMAİL AFŞAR
OSMAN FEDAİ
SEVİL SARGIN
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA