HAYDİ AKŞEHİR, KÜÇÜK BERRA’YI KURTARALIM!


Lösemi hastası 4 yaşındaki Berra Süllü’nün ve ailesinin Akşehirli hayırseverlerden yardım talebi var
Bu haber 2017-05-15 00:44:43 eklenmiş ve 7688 kez görüntülenmiştir.
Akşehir Gülmece Anaokulu öğrencisi 4 yaşındaki lösemi AML hastası Ayşe Berra Süllü tedavi masrafları için kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.Bacağında ve sonrasında gözünde oluşan lekeler nedeniyle hastaneye götürülen ve 15.02.2017 tarihinde Ankara Hacettepe Hastanesi Hematoloji Bölümünde Akut Lösemi teşhisi konulan küçük Berra’nın kurtarılması için tedavi masrafları yüklü miktarlarda para gerekiyor. Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde mamur olan küçük kızın babası Osman Süllü, kızının ilik nakli işlemleri için çok büyük meblağlar gerektiğini söyleyerek, Akşehirli hayırseverlerden yardım istedi ve  Akşehir halkına aşağıdaki açıklamaları yaptı:
“Bildiğiniz üzere kanser gerek teşhis gerekse tedavi sürecinde pek çok zorlukları barındıran gerek hasta için gerekse hasta yakını için manevi ve maddi olarak da ağır seyreden bir hastalık. Tedavi masraflarının, bir hayli yüksek olduğu bu hastalıkta sorun sadece hasta ile kalmayıp, tüm aile bireylerini de yakından ilgilendirmektedir.  Maalesef bizler de 4 yaşındaki kızımın Lösemiye yakalanmasıyla kanserle tanışmak zorunda kaldık. Kızım Ayşe Berra Süllü’nün 15.02.2017 tarihinde Ankara Hacettepe Hastanesi Hematoloji Bölümünde konulan teşhis soncusunda Akut Lösemi olduğu anlaşılmış ve o günden bu yana adı geçen hastanede Kanser tedavisi görmektedir. Yine gözlerinde de iki adet kitle ve beyninde irili ufaklı kitleler olduğu tespit edilmiştir. Konya, Akşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde memur olarak çalışmaktayım, eşim ise ev hanımı.
Kızımın hastalık sürecinde kullanılan tıbbi malzemelerin tedarik edilmesi, yemeklerinin hazırlanması, çamaşırlarının yıkanması, ütülenmesi için tedavi sürecinde Ankara’da eşyalı bir ev tutmak zorunda kaldık. Yine tuttuğumuz evde hasta çocuğumun dışında iki yaşındaki küçük kardeşinin de bakımını sağlamak için Ankara’ya getirmek zorunda kaldık.
Ankara’daki evin kirası bin 100 lira, Akşehir’deki evimize de kira olarak 240 lira ödüyoruz. Ayrıca tedavi sürecinde devlet tarafından karşılanmayan tıbbi malzeme ve ilaçları masraflarını karşılamaya çalışıyoruz. Ancak tedavisinde bu malzemelere verdiğimiz ücret oldukça yüksek bir meblağ tutmakta. Hastane tarafından karşılanan tedavi giderleri dışında kalan tüm masrafları memur maaşımla ödeyememekteyim. Bütün bu maddi zorluklar altında ezilmekteyiz. Benim maaşımın dışında ne benim ne de eşimin ailesinin herhangi bir maddi varlığı yok. 
Eğer herhangi bir gayrimenkulümüz falan olsaydı onları satıp kızımın tedavisi için kullanabilirdim. A M L hastası çocuklar için tedavinin bir parçası olarak ilik naklinin de uygulanması gerekmektedir. Bu ilik nakli işlemi için çok daha büyük meblağlar gerekmektedir. Bu kadar büyük meblağları bir memur maaşı ile maaşı ile karşılamam mümkün değil. Kızım Ayşe hayata bağlı neşeli ve gerçekten çok zeki bir kızdır. İleride Allah ömür verirse vatanına, milletine, faydalı bir fert olacaktır. Onun iyileşip aramıza dönmesi için sizden ricam maddi destekte bulunmanızdır. Şimdiden siz büyüklerime en derin selamlarımı sunuyorum.
Telefon numaram 0543 303 38 15’dir. Kampanya kapsamında Halk Bankası Akşehir şubesindeki Ayşe Berra Süllü Yardım hesabından ayrıca TR73 0001 2009 5120 0001 0176 43 numaralı İBAN numarasına yardımseverlerin katkısını bekliyoruz.”dedi.
 
Haber: Kadriye KÜÇÜKAFACAN YAYLA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
SİZİN VEKİLİNİZ KİM ?
FATİH SATILMIŞ
SALİH AKÇA
ORHAN ERDEM
BÜLENT AYCAN
İSMAİL AFŞAR
OSMAN FEDAİ
SEVİL SARGIN
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA